Uczniowie z Poręby lubią fizykę!

0
70

Ulubiony przedmiot szkolny? – W-f albo plastyka. Fizyka raczej nie – powie z pewnością większość uczniów. Miejski Zespół Szkół w Porębie znalazł jednak sposób na to, by przekonać dzieci do nauki. Zobaczcie zresztą sami.

Nie ma co ukrywać; fizyka i chemia nie należą do łatwych i przyjemnych przedmiotów. Uczniowie wolą inne zajęcia. Ale nie Ci z Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie. Szkoła znalazła świetny sposób na to, by przekonać swoich podopiecznych do poznawania arkanów nauk ścisłych.Nowocześnie i kolorowoCo to za sposób? – Przyjemne miejsce do nauki – zdradza Iwona Muskalska, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie. Pokazuje nową pracownię fizyczo-chemiczną. Nic dziwnego, że nauka łatwo wchodzi tu do głowy. Sala została gruntownie wyremontowana i wygląda jak z obrazka. Są w niej m.in. nowe ławki i wygodne, ergonomiczne krzesła. Jest tablica multimedialna, a na ścianie kolorowa tapeta z wizerunkiem młodego fizyka.
Pojawiły się też nowe odczynniki do przeprowadzania eksperymentów, a starsze, wartościowe urządzania chemiczne stoją zamknięte w estetycznych, przeszklonych regałach.Inwestycje są ważne… Pracownia nauk ścisłych to nie jedyna sala, którą w czasie wakacji wyremontował porębski MZS obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie. Niedawno pokazywaliśmy Wam pracownię do nauki języków obcych. Podobnie jak w pierwszym przypadku, przeszła ona gruntowną metamorfozę. – Teraz odwiedzają nas delegacje z innych szkół. Nie było jeszcze osoby, która nie przyznałaby, że jest pod wrażeniem – mówi z dumą pani dyrektor. I choć Gmina jest w narzuconym przez Regionalną Izbę Obrachunkową programie naprawczym, burmistrz Ryszard Spyra chętnie inwestuje w przyszłość najmłodszych Porębianów. Duże szanse na starcie są bardzo ważne.

Jako Miasto chcemy je dać każdemu małemu mieszkańcowi – zaznacza burmistrz Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię