Tak uczciliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości

0
599

Od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny do premiery płyty CD, którą nagrały zespoły z Poręby. Tak w naszym mieście obchodziliśmy okrągłą, setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

123 lata. Tyle czekaliśmy na wolność. Nic zatem dziwnego, że przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania niepodległości była w naszym kraju świętowana w sposób szczególny. Także w Porębie. Wydarzenia towarzyszące dacie 11 listopada rozpoczęły się tradycyjnie, od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. W kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego odprawił ją proboszcz parafii ks. Piotr Mizera.

Mamy nową tablicę pamiątkową
Po mszy jej uczestnicy przenieśli się pod Pomnik Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny. Tutaj burmistrz miasta Ryszard Spyra uroczyście odsłonił tablicę pamiątkową z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zaświecił też symboliczny znicz. Z kolei delegacje organizacji społecznych i miejscowych instytucji złożyły pod pomnikiem biało-czerwone kwiaty. Część oficjalną umilały uczestnikom patriotyczne dźwięki orkiestry dętej OSP Poręba II.

Premiera wyczekiwanej płyty
Kolejny punkt obchodów odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie goście przyglądali się wystawie pod hasłem; „Poręba w walkach o odzyskanie niepodległości 1914–1920”. Uroczystości zakończyły występy lokalnych artystów. Na scenie zaprezentowali się: laureaci Przeglądu Twórczości Artystycznej dzieci i młodzieży szkolnej, zespół Retro, Sweet Voices, Porębskie Ognisko Muzyczne, Muzo Skrzaty, Pokolenia, Złota Jesień Bis, KGW Niwczanki, zespół MGMT oraz Studio Art. Najbardziej wyczekiwanym momentem była premiera płyty z ośmioma utworami patriotycznymi w specjalnych aranżacjach, które nagrały zespoły z naszego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię