Urząd uruchomił transmisję na żywo!

0
610

Jak wygląda sesja Rady Miasta Poręba? Teraz, żeby zobaczyć, jak pracują nasi radni nie trzeba będzie już zjawiać się na sali sesyjnej osobiście. Wystarczy…wygodna pozycja przed własnym komputerem.

Wszystko za sprawą zmian w funkcjonowaniu Rady Miasta Poręba. W marcu tego roku radni dostali tablety, testowano również możliwości transmitowania obrad z sesji na żywo. – Udało się, majowa sesja rady miała zupełnie nowy charakter. Można ją było śledzić za pomocą swojego własnego komputera – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

To jednak nie wszystko. Do sesji radnych, a co za tym idzie – między innymi podjętych przez nich uchwał – wrócić można na pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta w Porębie (www.umporeba.pl). Od dziś – tj. 28 maja, w specjalnym bocznym okienku znaleźć można transmisję z posiedzenia radnych.

To początek e-sesji w naszym mieście. – Kwestia dostosowania się do ustawy, ale również wejście w XXI wiek – podkreślają radni. Dodają, że dzięki transmisjom, a także głosowaniu za pomocą tabletów, nie będzie już mowy o pomyłce przy liczeniu głosów.

Nie trzeba już także sporządzać stenogramu z posiedzenia radnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię