Szykują się duże zmiany na osiedlach. Sprawdźcie jakie

0
287

Do końca marca wszystkie wspólnoty mieszkaniowe zarządzane przez A2M Nieruchomości odbyły swoje zebrania roczne. Jednym z punktów porządku obrad było uchwalenie planów remontowych na rok 2019. Sprawdźcie, co zmieni się na waszym osiedlu.

Wspólnota mieszkaniowa przy ul. Mickiewicza i Chopina (składająca się z 11 budynków) zaplanowała prace dociepleniowe na budynkach przy ul. Chopina 16A, 18, oraz 20 a także przy ul. Mickiewicza 5, 7 oraz 23. – Plan zakłada, że wszystkie niedocieplone ściany budynków zostaną docieplone a ściany, które już są docieplone będą ponownie malowane – podkreślają przedstawiciele spółki A2M, która w imieniu wspólnot zarządza tymi budynkami. Zapewniają, że wszystkie balkony będą remontowane. Usunięta zostanie wierzchnia warstwa posadzki, pojawi się izolacja przeciwwigociowa, kładziona będzie nowa posadzka a następnie płytki balkonowe. – Balustrady balkonowe także przejdą renowacje – dodaje A2M.

Bez wody w piwnicy
Budynki przy ul. Chopina 16A, 18, oraz 20 mają problemy z wodą gruntową przedostającą się do piwnicy. – Dlatego też planuje się dokonanie inspekcji kamerą istniejącego przy tych budynkach drenażu opaskowego, a w przypadku zatkania – także jego udrożnienia – tłumaczą w A2M. Spółka dodaje, że jeżeli istniejący drenaż nie będzie nadawał się do użytkowania ani naprawy, wykonany zostanie nowy.

Nowe wymienniki ciepła
Ważnym punktem placów remontowych będzie także wymiana na nowe wymienników ciepła zainstalowanych w budynkach zarządzanych przez A2M. – Nowe wymienniki gwarantują długą, bezawaryjną pracę, ale także wyższą sprawność a co za tym idzie oszczędności w kosztach CO – zaznaczają przedstawiciele spółki. Dodają, że jedynie w budynku przy ul. Chopina 16A nie planuje się wymiany wymiennika. – Wynika to z faktu, iż w latach poprzednich firma Veolia na własny koszt wymieniła tam wymiennik i od tego momentu mieszkańcy tego budynku płacą wyższą taryfę za ciepło, co rekompensuje dostawcy ciepła wcześniej wykonaną inwestycję – tłumaczy A2M.

Ściany zostaną docieplone
W kwietniu ruszyły prace termomodernizacyjne budynków Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 10 i 12. Wykonawca tego remontu został wybrany przez wspólnotę jeszcze w grudniu 2018 roku. Również w przypadku tego remontu planuje się docieplenie budynku, malowanie ściany, która jest już docieplona, remont balkonów (z wymianą barierek) a także remont kominów w budynku nr 12.
Również z końcem kwietnia ruszyły prace remontowe budynków Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 14 i 16. Oba budynki z czasów zarządzania powadzonego przez MPGKiM w Porębie miały już docieplone po dwie ściany szczytowe oraz ścianę frontową. – Dlatego też docieplana będzie jedynie ściana, która jeszcze nie została docieplona – mówi zarządca.

Bez szkodliwego eternitu
Gruntownemu remontowi podlegały będą dachy. Zdjęty zostanie eternit, a o ile będzie to konieczne ekipa budowlana wymieni część więźby dachowej i założy nowe pokrycie dachowe z blachodachówki. Również w tych budynkach zostaną wymienione wymienniki ciepła
– W celu realizacji zaplanowanych prac Wspólnota przy ul. Mickiewicza Chopina oraz Wspólnota przy ul. Wojska Polskiego 14 i 16 podjęły uchwałę o zaciągnięciu kredytów bankowych w banku PKO BP. Kredyty te będą zaciągnięte na 20 lat z tzw. „premią termomodernizacyjną” z Banku Gospodarstwa Krajowego. Po zakończeniu inwestycji oraz po jej rozliczeniu Bank BGK uruchomi premię, która spłaci Wspólnocie część zadłużenia – mówią przedstawiciele A2M.
Z kolei Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Wojska Polskiego 10 i 12 zdecydowała się na zaciągnięcie kredytu w Banku ING. Kredyt będzie zaciągnięty na 15 lat i nie będzie korzystał z premii z Banku BGK.
Jak widać plany remontowe firmy A2M Nieruchomości oraz zarządzanych przez nią Wspólnot Mieszkaniowych są bardzo ambitne – zakładają gruntowny remont aż 10 budynków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię