Szkoły w Porębie

0
268

Wakacje w szkołach były pracowite. Wiele się zmieniło.
Zupełnie nowa klasa dla pierwszaków w porębskiej podstawówce i łazienki, które będą nie do poznania w Miejskim Zespole Szkół. To tylko wycinek prac remontowych, które prowadzone były latem.
Wiele się zmieniło. Widać to już od szkolnych progów. – W czasie, gdy nasi uczniowie odpoczywali, my nie próżnowaliśmy. Wręcz przeciwnie – podkreślają zarówno w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II, jak i Miejskich Zespole Szkół w Porębie.

Co jest efektem wakacyjnych remontów? Zupełnie nowa klasa dla pierwszaków (remont od podłogi aż po sufit), odnowione korytarze, przenosiny szatni i biblioteki (w jej miejscu powstanie nowa stołówka)  o tylko najważniejsze prace, jakie toczyły się i wciąż są prowadzone w SP nr 2.

Z kolei w MZS miłym zaskoczeniem dla uczniów z pewnością będą nowe łazienki. – Przechodzą gruntowny remont. Skute zostało tu dosłownie wszystko – podkreśla Iwona Muskalska, dyrektor MZS. Dodaje, że harmonogram prac był tak szeroki (znalazły się w nim m.in. nowe kafelki, sanitariaty i umywalki), że prace potrwają jeszcze do końca września. Ale to nie koniec. W MZS odświeżono też m.in.. szkolne korytarze i pracownie.

Przyjemnie zrobiło się też wokół szkoły. Przy zespole działa już mini strefa aktywności z drabinkami w formie pajęczych sieci z lin. – Już za kilka miesięcy będzie mieć też nowe boisko – zapowiada dyrekcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię