Święto Konstytucji Poręba obchodziła inaczej niż zwykle

0
336

Były tradycyjne kwiaty i znicze pod pomnikiem Poległych Bohaterów w Walkach o Wolność Ojczyzny. W tym roku święto 3 Maja Poręba obchodziła jednak dużo skromniej. Wszystko przez sytuację związaną z pandemią.

– Pamiętamy o historii i jej bohaterach – zaznaczał burmistrz Poręby Ryszard Spyra podczas miejskich uroczystości związanych w obchodami tegorocznego Święta Konstytucji 3 Maja.

Były inne niż zwykle. Uroczystości w związku z zagrożeniem epidemicznym zorganizowano dużo skromniej, przede wszystkim zaś – z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji ojczyzny, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Porębie. Następnie przedstawiciele miasta w mocno uszczuplonym gronie: pan burmistrz Ryszard Spyra, przedstawiciele Rady Miasta – przewodnicząca Elżbieta Kołodziej oraz wiceprzewodniczący Tomasz Turek, troje przedstawicieli klubu radnych „Jedność i Przyszłość” oraz miejskich spółek i instytucji: Karolina Ostrowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie oraz Mariusz Grabarczyk – prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, przeszli pod pomnik zadedykowany Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny. Tutaj, jak co roku, złożono symboliczne wiązanki, zapalono znicze.

Obchodom nie towarzyszyła jak zwykle ani orkiestra dęta OSP, ani poczty sztandarowe. Nie było też wystaw w instytucjach kultury czy występów muzycznych. Wszyscy uczestnicy święta mieli na sobie maseczki ochronne. – Uczciliśmy historię, pamiętamy jednak o obecnej sytuacji i związanych z nią obostrzeniami. Chcemy, by było przede wszystkim bezpiecznie – zaznacza burmistrz Spyra.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię