Strażacy otrzymali sprzęt dla ratownictwa medycznego

0
362
Strażacy otrzymali sprzęt dla ratownictwa medycznego

W dniu 1 sierpnia br. na terenie strażnicy OSP w Porębie odbyła się uroczystość przekazania dla jednostek OSP z gminy Poręba sprzętu dla ratownictwa medycznego ufundowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości i częściowo przez gminę Poręba.
W uroczystym przekazaniu sprzętu dla OSP Poręba, OSP Niwki, OSP Krzemienda i OSP Poręba II uczestniczyli: Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu bryg. Artur Łągiewka, Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie, Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Komendant Gminny OSP w Porębie Zbigniew August oraz Inspektor Referatu USC i Spraw Obywatelskich UM Poręba Jakub Drabek.

Wszystkie jednostki z gminy Poręba otrzymały torbę medyczną PSP-R1 i deskę ortopedyczną z szynami Kramera a jednostka OSP Poręba i OSP Niwki dodatkowo otrzymały defibrylatory LIFEPAK 1000 z uchwytami transportowymi do pojazdów.
W związku ze złożonym wnioskiem Gmina pozyskała dotację z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w wysokości 40 680,00 zł, z czego wkład własny Gminy wynosił 1 % czyli 406, 80 zł.

Wszyscy zebrani goście życzyli zebranym strażakom by jak najmniej używali tego sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię