Strażacy doczekali się nowego dachu

0
612

Papa z wybrzuszeniami ułożona na nierównym podłożu. Tak było. Jak będzie? Strażacy z OSP Poręba problemów z dachem swojej siedziby w centrum miasta już mieć nie będą.  Wykonawca zakończył właśnie kompleksowy remont. 

Nadgryziony zębem czasu dach budynku OSP Poręba, strażakom mocno dawał się we znaki. Papa od północnej strony miała już liczne wybrzuszenia, a fakt, że położono ją na nierównym, betonowym podłożu o niewielkim, zaledwie kilku stopniowym spadku powodował, że o nieszczelności nie było tutaj trudno. – Podjęliśmy decyzję, by na istniejącym pokryciu zamontować krokwie. Dzięki temu zwiększy się spadek  poprzeczny dachu – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. To jednak tylko jeden z elementów gruntowego remontu, który rozpoczął się tutaj kilka tygodni temu.

Nowe, grafitowe pokrycie dachu

Przekazanie terenu robót firmie REMBUD z Zawiercia, która złożyła miastu najkorzystniejszą ofertę, odbyło się 3 października. Zakres pracy był spory. W harmonogramie znalazły się: rozbiórka rynien i rur spustowych nadających się do użytku, rozbiórka okapów z blachy nie nadającej się do użytku, osadzenie murłat na śrubach, a następnie montaż krokwi, przykrycie ich folią i zamontowanie nowego pokrycia – blachy stalowej powlekanej (typu niski trapez koloru grafitowego). Dach częściowo pokryły również łaty o rozstawie 40 cm. W ramach koniecznych robót wykonano również obróbki blacharskie, zamontowano rynny i rury spustowe z PCV.

Wszystko przed czasem 

Wykonany został również specjalny okap, który uchroni ścianę budynku OSP od pojawiających się na niej zacieków z wody deszczowej. Zaciekająca woda niszczyła bowiem nową elewację od strony północnej.

Całościowy zakres robót, zgodnie z umową, spółka REMBUD zakończyć miała 7 grudnia tego roku. Wykonawca zrobił jednak strażakom miłą niespodziankę. M.in dzięki sprzyjającej pogodzie, prace zostały już zakończone.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię