Sprawdź jakość powietrza w Porębie

0
526

Dusi, drażni, a na dłuższą metę potrafi być skrajnie niebezpieczny dla zdrowia. Smog znów daje się mieszkańcom województwa śląskiego we znaki. Sprawdź czy groźny jest także dla ciebie. Urząd Miasta w Porębie dokładne dane dotyczące jakości powietrza udostępnia na swojej stronie internetowej.

Od niegroźnego kataru po przewlekłe zapalenia dróg oddechowych, a nawet nowotwory. Lista chorób, do których przyczynia się smog jest dość długa. Nie dziwi zatem fakt, że władze miasta Śląska, Zagłębia czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie problem mocno daje się we znaki, ze smogiem starają się walczyć.

Jak robić to najprościej? Sprawdzając aktualne i prognozowane wyniki pomiarów jakości powietrza. One powiedzą Ci, czy bezpiecznie wyjść można na spacer, czy lepiej zostać tego dnia w domu. Bieżące dane na ten temat znaleźć można m.in. na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach. Teraz będzie to jednak dużo prostsze.
– Na naszej miejskiej stronie internetowej umieściliśmy odnośnik, który zabierze was do aktualnych danych dotyczących jakości powietrza w województwie śląskim. Mieszkańcy Poręby mają je teraz na wyciągnięcie ręki – mówi burmistrz Ryszard Spyra.
Zamiast szukać, kliknijcie zatem tutaj i sprawdźcie, czy dziś zagraża nam smog.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię