Na sportowo. Poręba pożegnała się z latem

0
240

W niedzielę – 1 września – oficjalnie Poręba pożegnała się z latem. Na sportowo, na naszym Orliku, na zaproszenie burmistrza Ryszarda Spyry. Było coś dla dzieci i dorosłych. Wisienką na torcie okazał się oczywiście mecz piłki nożnej.

Atrakcji było bez liku. W niedzielne popołudnie na porębskim Orliku zebrali się chętni do sportowego pożegnania ulubionej pory sportowców.

„Pożegnanie lata na Orliku” – bo o tej imprezie właśnie mowa – to szereg zabaw, gier oraz dyscyplin wytrzymałościowo-lekkoatletycznych. Wśród nich między inny: piłka siatkowa czy popularny kosz. Znalazło się coś dla młodszych i starszych. – Wszyscy pokazali ducha walki – podkreśla Robert Bijak, jeden ze współorganizatorów imprezy. Wylicza, że pierwsze miejsca w poszczególnych dyscyplinach zajęli: Emilia Mucha, Miłosz Słowiński, Patrycja Tokarska, Kacper Mucha, Lena Skop. Wyróżnienie trafiło do Olka Wodzińskiego.

Wisienką na torcie imprezy był jednak mecz piłki nożnej. Jedna bramka należała do pracowników stacji paliw BZ, druga do reprezentacji Orlika. Kto lepiej pilnował swojej? – Lepsza okazała się nasza drużyna – mówi z dumą Robert Bijak. Dodaje, że na zakończenie imprezy odbył się również mecz piłki siatkowej.

Puchary oraz pamiątkową piłkę, w imieniu burmistrza Poręby Ryszarda Spyry, wręczyła skarbnik Urzędu Miasta Joanna Mucha. – Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na nasz Orlik – zachęca Bijak.

Głównym sponsorem imprezy była Firma Motomalina, która ufundowała zawodnikom nagrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię