Spółdzielcy na jurajskim szlaku

0
96

2 września odbył się XXXVI Regionalny Złaz Rodzinny Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych Województwa Śląskiego im. Anieli i Tytusa Szlompków. Spotkanie mieszkańców z różnych miast Śląska i Zagłębia w pięknym jurajskim plenerze razem z rodziną i sąsiadami, a także nawiązanie nowych przyjaźni po raz kolejny udało się. W tym roku w Złazie wzięło udział 1420 uczestników.
Wędrowali trasami pieszymi wśród pięknych jurajskich ostańców. 30 osobowa drużyna Spółdzielni Mieszkaniowej z Poręby swoją trasę rozpoczęła od wspólnego pieczenia kiełbasek na Krępie. Kolejnym punktem było zwiedzenie grodziska na Górze Birów w Podzamczu. W drodze na metę uczestnicy Złazu obejrzeli źródła rzeki Czarnej Przemszy w Bzowie. Metę Złazu tradycyjnie wyznaczono u stóp Góry Zborów w Podlesiach obok hotelu „Ostaniec”.
Na mecie każdy uczestnik otrzymał smaczny gorący posiłek (żurek z kiełbasą), a także okolicznościowy upominek. Odbyło się wiele konkursów sprawnościowych z nagrodami. Wyróżniono najstarszych i najmłodszych uczestników Złazu.
Wspólna rodzinna zabawa i śpiewanie trwało do późnych godzin popołudniowych, a gdy opuszczano metę Złazu marzeniem każdego było to by ponownie spotkać się tu za rok.

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNarodowe czytanie
Następny artykułDni Poręby na sportowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię