Spełniamy obietnicę, „hotelowiec” w remoncie

0
116

Niech widok budowlańców na dachu budynku przy ul. Chopina 3, nikogo nie zdziwi. Burmistrz obiecał i słowa dotrzymuje.

Budynek przy ul. Chopina 3 w Porębie – tzw. „hotelowiec” – w planach remontowych miasta widniał od pewnego czasu. I choć był na szczycie listy, na przeszkodzie wciąż stał brak odpowiedniej sumy potrzebnej na remont.

Przypomnijmy; miasto jest w programie naprawczym narzuconym przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Skutek? – Dwa razy musimy przemyśleć wydanie każdej złotówki – podkreślał wielokrotnie burmistrz miasta Ryszard Spyra. Zapewniał jednocześnie, że dobro mieszkańców jest dla niego najważniejsze. – Jak tylko znajdą się fundusze na remont, budynek przy ul. Chopina 3 doczeka się remontu – obiecywał pan burmistrz.

Tak też się stało. Ekipa budowlana już zakasała rękawy. W planie jest remont dachu, naprawy i malowanie elewacji na budynku. Budowlańcy dokonali już oględzin stanu poszycia, teraz szykują się do jego wymiany. Miejmy nadzieję, że pogoda nie da się wykonawcy mocno we znaki. – Wszelkie prace prowadzone są w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu przeszkadzać lokatorom – zapewnia wykonawca robót.

Prace remontowe przy „hotelowcu” potrwać mają do połowy maja przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię