Służą nam dobrą radą, zasłużyli na swoje święto

0
430
dzień seniora

Nikt o życiu nie wie tyle, ile senior. Nic dziwnego, że to właśnie do naszych rodziców czy dziadków udajemy się po dobrą radę. – Dziękujemy – usłyszeli seniorzy z Poręby podczas tegorocznego uroczystego świętowania Międzynarodowego Dnia Seniora.

Zawsze obchodzony jest jesienią i to aż trzy razy. 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października jako Europejski Dzień Seniora i 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. O czym to świadczy? To proste, huczne świętowanie pokazuje, że seniorzy są dla nas ważni, są naszą mądrością i podporą. By podziękować im za pomoc i dobre rady, porębskie Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „Nestor” zaprosiło naszych drogich seniorów 15 listopada do Sali Bankietowej „Na Skarpie”.

Zdrowia i pogody ducha!
Odświętne stroje, eleganckie fryzury, lampka wina. Było bardzo uroczyście. Świętowanie rozpoczęto jednak od minuty ciszy w hołdzie wszystkim tym, którzy nas już opuścili. Następnie życzenia zdrowia i pogody ducha złożył seniorom burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Do życzeń dołączyli się również m.in. wicestarosta zawierciański Bogusław Piotrowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie Karolina Ostrowska i kierująca Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w naszym mieście Lidia Rok-Kasztalska.

Popisy na parkiecie
Nie zabrakło także dawki dobrej muzyki. Zapewniły ją dobrze znane już dobrze w Porębie zespoły „Retro” i „Złota Jesień Bis”. Popis na scenie dały też członkinie „Niwczanek” oraz Maciej Machura, który sprezentował zaproszonym powrót do czasów młodości, odpowiednio dobierając repertuar na Dzień Seniora. Nie ma co dziwić się zatem, że świętowanie zakończyły popisy na parkiecie. Seniorzy pokazali, że z wygodnego fotela warto jest czasem zejść.
Całe wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Poręba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię