Sesja Rady Miasta Poręba w nowych warunkach

0
319

Przez dwa miesiące się nie spotykali. 4 maja radni z Poręby zasiedli w sali sesyjnej. Było jednak inaczej niż zwykle. Były maseczki ochronne i spory dystans.

W marcu, kiedy zagrożenie zarażenia koronawirusem stało się już faktem, sesja Radny Miasta Poręba została odwołana. Nie oznacza to jednak, że prace nad uchwałami zostały przerwane. Radni spotykali się on-line w komisjach. Mogli ze sobą dyskutować, mogli opiniować projekty przedłożonych przez Burmistrza uchwał. Ze względów bezpieczeństwa nie mogli się jednak spotkać. 

Podobnie było w kwietniu. Statystyki zarażeń rosły, rząd ogłosił stan epidemiczny. Teraz, gdy restrykcje nieco zelżały, radni mogli wreszcie ustalić termin sesji. Odbyła się 4 maja, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. 

Była inna niż poprzednie. Przede wszystkim bez udziału mieszkańców. Wszyscy obecni mieli na sobie maseczki ochronne, zachowano także spory, bo dwumetrowy dystans między uczestnikami. – Musimy dbać o nasze miasto i pracować w miarę możliwości normalnie. Niebezpieczeństwo wciąż jest jednak duże, dlatego apeluję do wszystkim mieszkańców o ostrożność i rozwagę – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię