Seniorzy wzięli udział w olimpiadzie. Pokazali, że mają moc!

0
300

Kto powiedział, że jak skończyło się 60 lat, to nie można wziąć udziału w prawdziwej sportowej olimpiadzie? – Nikt – mówią gromkim chórem uczestnicy pierwszego takiego wydarzenia w naszym mieście.

Może i czas najlepszej sprawności fizycznej mają już za sobą, ale wciąż potrafią naprawdę dużo. Dwudziestu siedmiu seniorów z Poręby dowiodło, że tak właśnie jest. Że wciąż mają krzepę, że wciąż bije od nich pozytywna energia. Z uśmiechem na ustach i wielkim duchem walki, wzięli udział w Sportakiadzie na porębskim Orliku.

Niemal sto osób na Orliku
Zaczęli od wspólnej rozgrzewki. Trochę skłonów, przysiadów, rozciągania i rozgrzewania mięśni. Tak przyszykowani uczestnicy Sportakiady przeszli specjalny tor sprawnościowy. Następnie wzięli udział w rzucie kulą oraz konkursie rzutów do kosza. Między konkurencjami zarówno seniorzy, jak i publiczność (w wydarzeniu wzięło udział około stu osób) mieli okazję do odrobiny rozrywki. – Między poszczególnymi konkurencjami, swoje taneczne umiejętności pokazywała grupa Dance Revolution oraz cheerleaderki Orlika – relacjonuje Robert Bijak, lokalny animator sportu, wspierany przez wolontariuszkę Agatę Muchę.

Gratulacje, nagrody, uzupełnianie spalonych kalorii
Imprezę otworzył Karol Hadrych, zakończył zaś burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Włodarz naszego miasta wręczył usportowionym seniorom pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Nie zabrakło też nagród od sponsorów. Uczestnicy zawodów chętnie nadrobili spalone podczas konkurencji kalorie. Poczęstunek i nagrody ufundowała Fundacja Orły Sportu. Zarówno organizatorom, jak i samym uczestnikom olimpiady dla seniorów, serdecznie dziękujemy. I z całą pewnością możemy brać z ich dobry przykład!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię