Seniorzy uroczyście podzielili się opłatkiem

0
255

Pastorałki w wykonaniu małych skrzatów, a także dorosłych zespołów z naszego miasta. Opłatek, życzenia i tradycyjne polskie potrawy. W tak miłej atmosferze upłynęło tegoroczne wigilijno-opłatkowe spotkanie porębskich emerytów.

Spotkali się 14 grudnia, w piątkowe popołudnie w Sali Bankietowej „Na Skarpie”. Przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie, bo o nich tutaj mowa, na chwilę przed tegorocznym Bożym Narodzeniem urządzili sobie spotkanie opłatkowe we własnym gronie. Nie obyło się bez wzruszeń i miłych snów.

Pastorałki według młodszych i starszych
W bożonarodzeniowy nastrój seniorów wprowadziły nasze porębskie zespoły muzyczne. W uroczych tiulowych spódniczkach na scenie wystąpiły maluchy z zespołu wokalnego „Muzo Skrzaty”. Swoje wersje kolęd i pastorałek odśpiewało także Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”, zespoły „Retro” „Złota Jesień bis” oraz wokalistka Natalia Kuba.
Wśród zaproszonych gości, którzy złożyli życzenia świąteczno- noworoczne, był m.in.: burmistrz miasta Ryszard Spyra. Opłatkiem z seniorami podzieliła się również wiceprzewodnicząca porębskiej rady miasta Elżbieta Kołodziej, radny powiatu zawierciańskiego Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Karolina Ostrowska oraz dyrektor naszego przedszkola Agnieszka Andrzejewska.

Tradycyjna wieczerza
Po złożeniu życzeń opłatkowych, wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, gdzie czekały na nich m.in. zupa grzybowa oraz pieczona ryba, czyli tradycyjne dania wigilijne.
– W pierwszym kwartale przyszłego roku mamy zaplanowane już następne imprezy: zabawę karnawałową, uroczystość z okazji Dnia Kobiet oraz zebranie sprawozdawcze naszego Stowarzyszenia – zapraszała już na kolejne spotkania przewodnicząca Stowarzyszenia Halina Lipa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię