Ścieżka pieszo-rowerowa się…wydłuży

0
392

To już pewnie! Urząd Miasta w Porębie rozbuduje wykonaną przed rokiem ścieżkę pieszo-rowerową nad Przemszą. Przetarg na wykonawstwo tej inwestycji został już ogłoszony. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27 czerwca b.r.

Kiedyś był tu stary zniszczony chodnik, w zeszłym roku Urząd Miasta Poręba przebudował jednak dawny trakt pieszy na nowoczesną ścieżkę pieszo-rowerową o długości około 550 metrów. Teraz znów ma dla mieszkańców dobre wieści. – Planowana jest dalsza przebudowa istniejącego zrujnowanego asfaltowego chodnika w parku. Powstanie tu kolejna część ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Przemszy. Inwestycja dotyczy odcinka pomiędzy rzeką a ul. Rzeczną do mostu na rzece – informują urzędnicy.

Miłośnicy rolek też zyskają
Drugi etap inwestycji przebiegać będzie podobnie do pierwszego. Najpierw rozebrana zostanie stara część chodnika, jego miejsce zajmie estetyczna nawierzchnia z kostki brukowej bezfazowej o grubości 8 cm. Nawierzchnia ograniczona będzie obustronnie obrzeżami betonowymi. Efekt? Po takiej nawierzchni można nie tylko spacerować i jeździć na rowerze, ale również na rolkach.

Piesi po szarej kostce, rowerzyści po czerwonej
Część przeznaczona na ścieżkę rowerową (dwukierunkową) będzie miała 2 metry szerokości i czerwone oznaczenie, część służąca pieszym będzie o pół metra węższa i zbudowana z szarej kostki. Wszystko zgodne z Rozporządzeniem Min. Transportu i Gospodarki Morskiej. Długość ścieżki pieszo-rowerowej będzie wynosić ok. 630 m.

To nie koniec zmian w parku
Urząd Miasta w Porębie informuje, że przetarg na wykonawstwo drugiego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej przy Przemszy został już ogłoszony, otwarcie ofert nastąpi 27 czerwca b.r. Wówczas poznamy dokładny koszt wykonania ścieżki. To jednak nie wszystko. – Wzdłuż ścieżki planuje się ustawienie kilku ławek parkowych, a w przyszłości budowę oświetlenia parkowego – zaznaczają urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię