Rozwinęli umiejętności artystyczne

0
140

W Miejskim Ośrodku Kultury oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się zakończenie projektu „Mosty pokoleń” połączone z wystawą prac zorganizowane przez Stowarzyszeniu Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie.
Celem projektu była przede wszystkim międzypokoleniowa integracja różnych grup wiekowych. Podczas realizacji seniorzy rozwinęli nowe umiejętności artystyczne, a dzięki swojej kreatywności przekazali je młodszemu pokoleniu, dla którego ręczne wykonywanie galanterii papierniczej (kart okolicznościowych, pudełek, malowanie szkła, decoupage) to dość często zupełna nowość. W uroczystości zakończonej wystawą uczestniczył burmistrz miasta Ryszard Spyra, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Karolina Ostrowska oraz przedstawiciele Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.
– Mieszkańcy Poręby odczuwają potrzebę rozwoju i uczestniczą w zajęciach, które integrują pokolenia, jak również rozwijają zdolności artystyczne – mówi przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” Halina Lipa. – W Porębie społeczność seniorów przejawia chęć uczestniczenia w zajęciach dodatkowych integrujących ich pokolenie z pokoleniem dzieci i młodzieży. Podczas jednych ze spotkań Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku grupa seniorów z pasją pomyślała, że to właśnie organizacja warsztatów rękodzieła umożliwi społeczną i międzypokoleniową integrację. Do swojego pomysłu przekonała dzieci i młodzież, które uczestniczą na zajęcia Pracowni Internetowej Orange w Porębie i świetlicy środowiskowej. Projekt realizowany był w ramach konkursu Działaj Lokalnie przy wsparciu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Centrum Inicjatyw Lokalnych.
Podczas zajęć seniorzy, młodzież i dzieci mogli się lepiej poznać i zintegrować. Był to cenny czas do budowania mostów pokoleń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię