Rosyjskie romanse z okazji Dnia Mamy

0
160

Piątkowe wydarzenie to nie tylko spotkanie z utalentowaną Tatianą Cieślik i równie utalentowanymi aktorami teatru „Na przekór” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, ale przede wszystkim święto naszych mam. Z tej okazji porębski MOK zorganizował Wieczór piosenki rosyjskiej.

W klimat rosyjskich romansów, dramatów oraz pieśni ludowych wprowadziła nas pani Tatiana Cieślik.

Urodziła się w Rosji, na Uralu w miejscowości Magnitogorsk. Miłość do muzyki odziedziczyła po tacie, który grał na gitarze i mandolinie, pisał wiersze, był osobą twórczą.
Jako małe dziecko próbowała muzykować na zabawkowym pianinie i śpiewać. Uczęszczała do średniej szkoły muzycznej w Magnitogorsku. Uczyła się gry na skrzypcach. Towarzyszącym instrumentem było pianino. Fascynowała się piosenkami Anny German, Żanny Biczewskoj, Bułata Okudżawy, później w latach studenckich Aleksandrem Rozenbaumem, Olegiem Mitjajewem. Podczas wyjazdów na festiwale piosenki turystycznej na Uralu zapragnęła nauczyć się gry na gitarze. Zawsze chciała grać i śpiewać dla serdecznych przyjaciół i znajomych. Po ukończeniu studiów pracowała jako inżynier, aż los zaprowadził ją do Polski, gdzie mieszka od 1995 roku i jest obywatelką naszego kraju.
Muzyka towarzyszy jej do dzisiaj. I tak trafiła do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zawierciu, gdzie uczestniczyła w zajęciach grupy teatralnej jako animator muzyczny. Brała też udział w wieczorkach tematycznych UTW Zawiercie w kawiarni NOWUM, prezentując piosenki rosyjskie.

Podczas jednego ze spotkań poetyckich poznała Elżbietę Stępczyńską – poetkę. To do jej wierszy zapragnęła skomponować muzykę. Owocem tej współpracy jest płyta „Kwiaty, muzyka i śpiew”, nagrana w grudniu 2018 roku.

Pani Tatiana z zaangażowaniem uczęszcza na zajęcia teatru „Na przekór” w Porębie. Grupa teatralna, którą prowadzi pani Dorota Zieleniec, towarzyszyła Pani Tatianie na scenie podczas piątkowego koncertu. Usłyszeliśmy m.in. utwory Anny German, Bułata Okudżawy czy Włodzimierza Wysockiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię