Rekord temperatury! Schroń się pod miejskim parasolem

0
267

Nawet 36 stopni Celsjusza wskazały w miniony czwartek termometry w naszym mieście. Jak chronić się przed zgubnymi skutkami takiej pogody?

Choć na pogodę wszyscy lubimy narzekać, teraz z pewnością mamy do tego powód. Fala upałów, która opanowała Polskę w te wakacje, już porządnie daje się nam we znaki. Dała się także mieszkańcom naszej gminy. Zwłaszcza w miniony czwartek. Słupek rtęci w termometrach przekroczył w Porębie nawet 36 stopni Celsjusza.

Upał może odbić się na naszym zdrowiu
– Tak wysoka temperatura może bezpośrednio odbić się na naszym zdrowiu – przestrzega porębski urząd miasta. O poparzenia słoneczne, zasłabnięcia, a nawet udar słoneczny wówczas nietrudno. By uniknąć kłopotów, warto stosować się do kilku podstawowych zasad: pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, stosować kremy z wysokimi filtrami i jak najkrócej przebywać na słońcu. Zwłaszcza w godzinach od 11 do 15, gdy upał najmocniej daje o sobie znać.

Cień pod parasolem
Upalne i słoneczne dni najlepiej spędzać jest w cieniu. Przyjemny cień znajdziecie m.in. na terenie porębskiego MOSiR-u, czyli kompleksu basenów przy ul. Zakładowej. Co ciekawe, z myślą o zdrowiu i wygodzie mieszkańców Poręby, sporej wielkości parasole pojawiły się także na zielonym skwerze z fontanną przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Teraz w upalny dzień będziecie mogli spocząć na jednej z tutejszych ławeczek w przyjemnym cieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię