Rajd harcerzy

0
78

8 Drużyna Harcerska przy Szkole Podstawowej nr 1 wzięła udział w XXV rajdzie nocnym „Łapmy Duchy” organizowanym przez 69 Harcerską Drużynę Turystyczną z Zawiercia. Rajd odbył się w nocy z 7-8 października.

Jedenastu harcerzy przez całą noc zmagało się z długą i wymagającą trasą oraz trudnymi zadaniami. Trasa wiodła z Pilicy do Ogrodzieńca, przez Smoleń, Ryczów, Podzamcze. Ponieważ rajd w całości odbywał się w godzinach wieczornych i w nocy, niezbędnym ekwipunkiem okazał się odpowiedni strój i obuwie, ale również latarki czołówki. Zostały one zakupione w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Poręba. Całkowita kwota przyznanych środków do wykorzystania przez harcerzy to 1.200 złotych.

Trasa rajdu okazała się trudna, dodatkowo marsz utrudniał deszcz i wiatr, chociaż czasem przyświecał piękny księżyc. Na mecie harcerze zameldowali się o godzinie 2.30. Wszystkim dzielnym harcerzom mimo ogromnego zmęczenia dopisywał humor i ogromna satysfakcja z pokonanej trasy i przebytej przygody, która na zawsze pozostanie w pamięci.

Cieszymy się, że mamy duże wsparcie ze strony Urzędu Miasta Poręba i Dyrekcji MOK Poręba na naszą działalność harcerską.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię