Radni dostali tablety. To była pierwsza taka sesja!

0
417

Eliminacja pomyłek przy liczeniu głosów, przede wszystkim zaś dostosowanie się do ustawowych wytycznych. To przyczyny zmian w funkcjonowaniu Rady Miasta Poręba. Teraz radni mają tablety, a przebieg sesji będzie można śledzić niewychodząc z domu.

To była pierwsza sesja tego typu. E-sesja – bo właśnie o niej mowa – odbyła się w poniedziałek 25 marca. Rada Miasta Poręba jak zwykle zebrała się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Jak zwykle towarzyszył jej harmonogram obrad, a najważniejszą część wypełniły głosowania nad poszczególnymi propozycjami uchwał. Na sesji pojawiło się jednak wiele nowości.

Przykład? Choćby fakt, że podczas tej próbnej e-sesji radni głosowali za pomocą programu komputerowego, a na stole mieli tablety. – To kwestia dostosowania się do ustawy, ale również wejście w XXI wiek – podkreślali radni. Dodawali, że dzięki głosowaniu za pomocą tabletów nie będzie już mowy o pomyłce przy liczeniu głosów.

To jednak nie wszystko. Niebawem sesje porębskich radnych będzie można śledzić bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą transmisji, którą będzie można oglądać na stronie urzędu miasta (www.umporeba.pl). Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie trzeba sporządzać już stenogramu z sesji, radnych będzie można też na żywo podglądać przy pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię