Radni apelują do sklepikarzy: „porządek świadczy o naszym mieście”

0
225

Choć są wyjątki, porębskie „Krupówki” nie świecą przykładem. Dla wieku właścicieli tutejszych lokali, porządek nie jest na pierwszym miejscu. – Co źle świadczy o naszym mieście – podkreślają radni. Apelują, by dbać o miejską przestrzeń.

Nie ma się co oszukiwać, każdy z nas lubi spacerować po mieście, które jest pięknie posprzątane. 

O porządek w Porębie dba Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dobrze wypełnia swoje obowiązki, problem pojawia się jednak, gdy teren wymagający posprzątania jest prywatny. Tak, jak w przypadku tzw. porębskich „Krupówek”. 

– To teren w centrum miasta, nie daje jednak przykładu – mówi Elżbieta Kołodziej, przewodnicząca Rady Miasta Poręba, która przyznaje, że często tędy przechodzi. – Obserwuję, że jest tutaj spora grupa właścicieli sklepów lub wynajmujących lokale, którym śmieci przy własnym lokalu zupełnie nie przeszkadzają – mówi.

Dodaje, że problem nie dotyczy wszystkich sklepikarzy. – Są takie miejsca, gdzie przed lokalem jest pięknie, gdzie nawet przestrzenie między płytami chodnikowymi są wyplewione. Są jednak i takie, gdzie pełno jest butelek, opakowań i innych śmieci – zaznacza przewodnicząca RM Elżbieta Kołodziej. Interpelowała już w tej sprawie. Teraz, wspólnie z innymi radnymi apeluje do właścicieli sklepików. – Dbajmy o porządek w przestrzeni miejskiej! Nam wszystkim wówczas będzie przyjemniej – mówi przewodnicząca Rady Miejskiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię