Przy ul. Chopina stanęły rusztowania. Co z tego wyniknie?

0
243

Remonty zapowiadano już w kwietniu. Teraz wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Chopina postępują zgodnie z planem. Zatrudniona przez zarządcę budynku firma, rozpoczęła prace budowlane. Efekty już widać gołym okiem.

Jesienna pogoda dopisuje, dlatego – jak zapewnia ekipa budowlana – prace idą pełną parą. Ich część zasłaniają rusztowania z folią zabezpieczającą, mimo to wyraźnie widać duży postęp. W budynku pod adresem Chopina 7 pojawiła się już nowa elewacja. Jest bardzo elegancka – jasnoszara z niewielkimi elementami oranżu przy oknach i jednym z balkonów.
Wcześniej budynek został ocieplony z użyciem płyt styropianowych. Ekipa budowlana usunęła też odpadający tynk przy klace schodowej.

Przypomnijmy; zgodnie z planem remontowym spółka A2M Nieruchomości, która w imieniu wspólnot zarządza budynkami na osiedlu Chopina w Porębie, zaplanowała szereg prac remontowych m.in. przy ul. Chopina 6, 7 oraz 8. We wszystkich tych budynkach wspólnoty planują wykonać m.in. izolację ścian fundamentowych i odwodnienia budynków. Zaplanowały wymianę pionów wodno-kanalizacyjnych i termomodernizację ścian połączoną z remontem balkonów.

Mieszkańcy muszą teraz uzbroić się w cierpliwość. – Zakres prac jest duży, a co za tym idzie – mogą być one uciążliwe. Po remoncie będzie jednak ładniej i wygodniej – zapewnia zarządca.
Należy zaznaczyć także, że w przeciwieństwie do budynków, którymi zarządza porębska spółdzielnia mieszkaniowa, te będące pod pieczą wspólnot są już w remoncie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię