Nasze przedszkole ma nową nazwę. Pamiętacie tę postać?

0
552

Z całą pewnością! W końcu na przygodach tego przyjaznego misia, wychowały się pokolenia. Pamiętacie zabawnego pluszaka z przyklapniętym uszkiem? Jego imię z dumą nosić będzie Miejskie Przedszkole nr 1 w Porębie.

„(…) jest postacią ponadczasową. Wychowało się na nim kilka pokoleń, tak więc jest bliski babciom, rodzicom oraz dzieciom. Dzięki swoim przygodom Miś pomaga wprowadzać dzieci w świat otaczającej przyrody, świat społeczny, uczy współdziałania w grupie, rozwiązywania dziecięcych problemów, rozbudza w dzieciach ciekawość świata” – w liście do władz gminy napisała dyrekcja i Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie. Wiecie o kogo chodzi?

Zgadliście! To Miś Uszatek, a ściśle rzecz ujmując – wartości, jakie ten przyjazny bohater serii przygód animowanych, które Telewizja Polska emitowała w latach 1975 -1986 – wprowadza w życie, zainspirowały przedstawicieli naszego przedszkola do nazwania placówki jego imieniem.

Stało się to oficjalnie, za sprawą uchwały Rady Miasta Poręba, którą przegłosowano na ostatniej przedświątecznej sesji radnych (23 stycznia). – Było to spotkanie wyjątkowe, ponieważ na sesji zjawili się mali podopieczni przedszkola. Bardzo się cieszą, że ich placówka będzie nosiła imię Misia Uszatka – przyznaje dyrekcja przedszkola. 

Dyrektor placówki Marzena Orzoł, w piśmie do władz Poręby podkreśla, że w dzisiejszej rzeczywistości, w której media proponują najmłodszym bajki pełne agresji, walki czy przemocy, Miś Uszatek jawi się jako wyjątkowy przyjaciel przedszkolaków. Jego przygody bawią, uczą, ale też odnoszą się do wartości i staropolskich dobrych zwyczajów. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię