Przedszkolaku pokochaj sport!

0
168
Przedszkolaku pokochaj sport!

Pod takim hasłem 9 maja dzieci z przedszkola miejskiego nr 1 w Porębie po raz pierwszy uczestniczyły w zawodach sportowych zorganizowanych na terenie kompleksu sportowego ORLIK w Porębie. Zajęcia były prowadzone przez animatora sportowego Roberta Bijaka oraz wolontariuszy.

Celem akcji było promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci, łącząc w sobie elementy integracji oraz zabawy i sportu. Dzieci mogły uczestniczyć w takich atrakcjach sportowych jak slalom i tor przeszkód z wykorzystaniem przyrządów sportowych, bieg w workach dla chłopców, gry i zabawy dla dziewcząt, konkurs sprinterski dla całej grupy oraz indywidualnie bieg krótkodystansowy. Najszybsi okazali się Natalia Kowolik i Jakub Czechowicz.

Przedszkolaki otrzymały puchar ufundowany i wręczony przez prezesa MPWiK w Porębie Mariusza Grabarczyka oraz nagrody i zabawki sportowe dla przedszkola ufundowane przez prezesa firmy ,,POLONICA” Jacka Rosickiego.
Słowa podziękowania należą się również animatorowi Orlika Robertowi Bijakowi, który z pełnym zaangażowaniem zorganizował i przeprowadził wszystkie konkurencje sportowe dla dzieci.

Całość akcji uświetnił pokaz tańca porębskiej grupy tanecznej ,,DANCE REVOLUTION”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię