Przedszkolaki przegnały srogą zimę

0
182
Przedszkolaki przegnały srogą zimę

Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie w barwnym korowodzie z Marzanną przespacerowały przez miasto. Zima wrócić już nie powinna!

Maluchy były bardzo przejęte. Do tegorocznego Święta Wiosny szykowały się od wielu dni. Pod czujnym okiem pań przedszkolanek bibuła przeistaczała się w piękne kwiaty i inne wiosenne dekoracje. Żeby tradycji stało się zadość, przygotować trzeba było też Marzannę.
22 marca mali porębianie wzięli ją ze sobą i w barwnych korowodzie, pod opieką nauczycielek, przespacerowali przez Porębę.

W grubych kurtkach, ale z uśmiechami na twarzach, maluchy wyganiały srogą zimę ze wszystkich zakątków naszego miasta. Pomagały im ogromne kwiaty z bibuły, którymi dzieci wesoło potrząsały. Dziarskim krokiem wraz z nauczycielami dotarły nad Czarną Przemszę. Tutaj głośnym śpiewaniem, pożegnały srogą zimę, a przywitały utęsknioną wiosnę. To nie był jednak koniec. Po powrocie do przedszkola maluchy wzięły udział w „Kolorowym balu zwierzątek”.

Liczymy, że po takim powitaniu wiosny, nad naszym miastem zaświeci słońce, wzrośnie temperatura, a dzieci będą mogły już harcować na przedszkolnym podwórku i wypatrywać pierwszego bociana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię