Powstała specjalna rada. Zajmie się interesami seniorów

0
492

Ma dziewięciu członków, a ich zadaniem będzie dbanie o dobro i interesy najstarszych mieszkańców naszego miasta. Pierwsza sesja Rady Seniorów Poręby już za nami.

Data 13. sierpnia z pewnością zapisze się w historii naszego miasta. Wtedy to bowiem swoje pierwsze posiedzenie odbyła Rada Seniorów Poręby. W sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie spotkało się dziewięciu jej członków, władze miasta na czele z burmistrzem Poręby Ryszardem Spyrą, a także przedstawiciele Rady Miasta Poręba i Młodzieżowej Rady Miasta Poręba.

– Cieszę się, że mamy już organ, który zajmie się najistotniejszymi sprawami z punktu widzenia seniorów. To bardzo ważna dla mnie grupa społeczna. Od seniorów czerpać możemy mądrość życiową i wiedzę – podkreślał burmistrz Spyra.

W trakcie pierwszego posiedzenia, członkom Rady Seniorów, wręczone zostały oficjalne zaświadczenia przynależności do nowo powołanego organu. Wybrano także prezydium rady. Na jej czele – w roli przewodniczącego Rady Seniorów – stanie Robert Bijak, społecznik już dobrze znany ze swoich inicjatyw. Wiceprzewodniczącą została Anna Potok. Funkcję sekretarza rady przekazano Annie Wawrzynkiewicz.

Porębska Rada Seniorów ma już swój regulamin. Jej zadaniem będzie opiniowanie decyzji dotyczących seniorów, a także dbanie o prawa, dobro i rozwój najstarszych mieszkańców Poręby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię