Powstaje nowe Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP) Poręby.

0
608

Powstaje nowe Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP) Poręby. Zapraszamy na spotkanie

To bardzo ważny dokument dla miasta. Wyznacza kierunki rozwoju, bo dotyczy zagospodarowania przestrzeni. W styczniu odbędzie się spotkanie w tej sprawie dla wszystkich mieszkańców. Urząd Miasta już zaprasza. 

Poręba się zmienia. – Chcemy, by nasze miasto stawało się coraz nowocześniejsze, coraz bardziej przyjazne i komfortowe dla mieszkańców. Od początku, gdy objąłem funkcję włodarza Poręby, taki przyświecał mi cel – podkreśla burmistrz naszego miasta Ryszard Spyra. 

Zaznacza, że podjęte zostały prace, których efektem będzie stworzenie dla Poręby nowego Studium  uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP), najczęściej określanego w skrócie jako studium uwarunkowań lub studium. 

Czym jest taki dokument? To strategia rozwoju sporządzana dla całego obszaru gminy, która określa w sposób ogólny politykę przestrzenną i lokalne zasady zagospodarowania. – Chcemy, by mieszkańcy mieli w tej sprawie swój głos, by mogli zapoznać się w postępem prac nad nowym Studium – podkreśla burmistrz Spyra. Już dziś zaprasza wszystkich mieszkańców Poręby na spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Planowany termin spotkania to styczeń. Niebawem podamy Państwu dokładną datę i miejsce spotkania. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej naszego miasta. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię