Posterunek się sprawdza!

0
147

17Posterunek się sprawdza!
185 odnotowanych interwencji.
– Cieszymy się, że policja do nas wróciła ­ – przyznają mieszkańcy Poręby, a jednostka przy ul. Chopina podsumowuje swoje działania po niemal trzech miesiącach funkcjonowania.

Przypomnijmy; po kilku latach nieobecności w Porębie, 19 października burmistrz Ryszard Spyra, oficjalnie reaktywował posterunek policji przy ul. Chopina.

Służbę pełni tu siedmiu funkcjonariuszy. Kierownikiem jednostki jest asp.szt. Tomasz Kmita. Czterech mundurowych przydzielono do służby patrolowej, dwaj pozostali to dzielnicowi.

Mieszkańcy przyznają: dobrze, że policja wróciła
Jak sprawdza się przywrócona do życia jednostka? ­ Jako dzielnicowy mogę stwierdzić, że mieszkańcy Poręby czują się bezpieczniej ­ mówi asp. szt. Adam Adamczyk. ­ To dało się odczućw rozmowie z mieszkańcami na spotkaniach, prelekcjach, edukacji seniorów w zakresie bezpiecznych zachowań w związku z próbami oszustw czy pogadankami z dziećmi o bezpieczeństwie ­ wylicza aspirant. ­ Rzeczywiście mieszkańcy, którzy do nas przychodzą – nie tylko zgłosić konkretną sprawę, ale też poradzić się – przyznają, że lepiej czują się z posterunkiem w mieście ­ zaznacza kierownik jednostki Tomasz Kmita.

185 interwencji w niecałe trzy miesiące
Aspirant Kmita dodaje, że dla mieszkańców sporym ułatwieniem jest fakt, że swoje sprawy załatwić mogą na miejscu, bez konieczności jechania do Zawiercia. ­ Podajemy swoje numery komórkowe, dlatego można się z nami umówić na konkretną godzinę ­ zaznacza kierownik porębskiego posterunku. Dodaje, że niebawem wzrośnie liczba funkcjonariuszy w mieście. W planach jest także dodatkowy samochód. ­ W tej chwili dysponujemy jednym, niebawem się to zmieni – zapowiada asp. Kmita. Dodaje, że od 1 października do 20 grudnia policja w Porębie odnotowała 185 interwencji. W tym:

  • przestępstwa ujawnione na terenie miasta : 15
  • przestępstwa narkotykowe: 3
  • ilość ujawnionych wykroczeń ogółem : 121

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię