Na porębskie ulice wyjedzie nowy radiowóz

0
300

Nasz porębski posterunek policji ma nowy samochód. To służbowy Hyundai I20. Burmistrz Ryszard Spyra kilka dni temu przekazał policjantom kluczyki do pojazdu, który w połowie został sfinansowany przez porębski samorząd.

Jest wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową oraz nowoczesne środki łączności. Kilka dni temu oficjalnie i z honorami dołączył do ekipy policyjnej w Porębie.

Mowa o nowym radiowozie, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez porębskich mundurowych. Auto w połowie, a dokładnie rzecz ujmując – kwocie 25 tysięcy złotych – dostało dofinansowane z gminy. – To dobrze wydane pieniądze, bo zakup będzie służył bezpieczeństwu każdego z nas, wszystkich mieszkańców Poręby – podkreślał podczas oficjalnego przekazania radiowozu burmistrz Spyra.

Za wsparcie dziękował też Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski. – Współpraca pomiędzy samorządem Poręby a policją jest wzorowa, co w znaczący sposób wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców miasta – wtórował burmistrzowi inspektor Kurdybelski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię