Porębskie maluchy dostaną nowe łazienki

0
447

Choć trwają wakacje, w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Porębie, prace idą pełną parą. Remont sanitariatów, bo o tych pracach mowa, to gruntowe przedsięwzięcie. Ekipa budowana rozebrała stare łazienki do gołych ścian.

Nie ma już ani starej armatury i płytek, nie ma posadzek, stare rury wypruto ze ścian. Została praktycznie surowa cegła i beton. – To gruntowne przedsięwzięcie. W miejsce starych sanitariatów, powstaną zupełnie nowe – informuje dyrekcja porębskiego przedszkola.

Remont od podszewki
Co znalazło się w zakresie prac remontowych? Ekipa budowlana w pierwszej kolejności pozbyła się części ścian, zdemontowała też stare, zawodne instalacje wodno-kanalizacyjne oraz centralnego ogrzewania. Na tak „wyczyszczonej” przestrzeni pojawi się zupełnie nowa aranżacja. Budowlańcy postawią nowe ścianki działowe oraz okładziny z płyt kartonowo-gipsowych. Ściany i sufity zostaną pomalowane, w łazienkach pojawią się nowe posadzki i płytki ceramiczne. Będą też nowe okna oraz drzwi. To jednak nie koniec.

Umyją rączki w zupełnie nowych warunkach
Wykonawca prac remontowych w przedszkolnych sanitariatach zainstaluje nowe kabiny i łazienkowe wyposażenie dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców Poręby. Ważnym etapem remontu jest też montaż zupełnie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzejników oraz systemów cyrkulacji powietrza, w tym wentylacji mechanicznej.
Efekt? Po wakacjach maluchy z przyjemnością zobaczą skutek prac wakacyjnych. Będą mogły umyć rączki i buźki w zupełnie nowych warunkach.

Wakacje to idealny czas na remonty
To kolejny etap remontu naszego porębskiego przedszkola. Co roku, w okresie wakacji – gdy maluchów nie ma w placówce – Urząd Miasta w Porębie zleca koleje prace budowlane. W zeszłym roku również wyremontowano część sanitariatów oraz sal zabaw dla najmłodszych. W efekcie budynek, który ma już ponad pół wieku, staje się przyjaźniejszy i bezpieczniejszy dla jego podopiecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię