Porębski Urząd z zabezpieczeniami związanymi z pandemią

0
186

Mimo wciąż realnego zagrożenia związanego z chorobą Covid-19, Urząd Miasta w Porębie, pracuje na pełnych obrotach. Budynek przy ul. Dworcowej 1 od 8 czerwca nie jest już zamknięty na klucz, a co za tym idzie – nie trzeba używać dzwonka, by załatwić pilną sprawę.

Choć urzędnicy w miarę możliwości pracowali normalnie, od marca tego roku Urząd Miasta w Porębie był zamknięty na klucz. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego apelowano, by wizyty ograniczono do niezbędnego minimum, a w miarę możliwości proszono o załatwianie spraw drogą elektroniczną lub przez telefon. Ci, którzy z powodu wyższej konieczności, musieli się jednak w porębskim magistracie stawić, korzystali z dzwonka przy drzwiach. Od 8 czerwca urząd jest już całkowicie otwarty. 

– Nie oznacza to jednak, że nie zachowujemy względów bezpieczeństwa – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Urzędnicy wyposażeni zostali w specjalne, grube szyby wykonane z przezroczystego plastiku. Tuż za drzwiami wejściowymi ustawiono także stolik z płynem do dezynfekcji rąk, a petenci zobowiązani są do używania maseczek ochronnych lub innych sposób zakrywania nosa oraz ust.

– Bądźmy nieustannie ostrożni, dopóki zagrożenie związane z chorobą Covid-19 nie minie – apeluje burmistrz Spyra. I zapewnia, że sprawy załatwiane drogą mailową lub telefoniczną są traktowane na równi z osobistą wizytą w urzędzie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię