Porębscy seniorzy zakończyli rok akademicki. Gratulujemy!

0
325
Porębscy seniorzy zakończyli rok akademicki. Gratulujemy!

W Miejskim Ośrodku Kultury, uroczystym wręczeniem słuchaczom dyplomów, zakończono rok akademicki 2017/2018 Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykłady z zakresu nauk społecznych, historii i kultury. Ćwiczenia technik pamięciowych czy profesjonalne wykonanie drzewa genealogicznego własnej rodziny. Zakończony oficjalnie 4 czerwca rok akademicki pełen był wartościowych informacji i wiedzy.

Nauka, ale też odrobina rozrywki na wysokim poziomie
Nie oznacza to jednak, że porębscy seniorzy spędzili go wyłącznie na nauce. Nie zabrakło ćwiczeń ruchowych – studentki polubiły zajęcia z jogi, a także porządnej dawki rozrywki – oczywiście w wersji wyjątkowo kulturalnej. Mowa tu o wycieczkach, których koszty w większości pokrywał Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.
Który z wyjazdów szczególnie zapadł w pamięć studentom Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku? – Bardzo podobał nam się spektakl ze stycznia tego roku. Zobaczyliśmy wówczas przedstawienie pt. „On Broadway” w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – wspominają słuchacze. Wielu chwali też film „Bestia” z Polą Negri, który obejrzeli w dąbrowskim kinie KADR.

Gratulacje, dyplomy i promocja na następny rok akademicki
Teraz porębscy seniorzy od nauki nieco odpoczną. Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, wszyscy odebrali pamiątkowe dyplomy, wszyscy otrzymali również promocję na następny rok studiów. Gratulowała im dr Joanna Podgórska-Rykała prodziekan Wyższej Szkoły HUMANITAS w Sosnowcu, skarbnik miasta Joanna Mucha oraz koordynator uniwersytetu w Porębie – Karolina Ostrowska. Studenci podczas oficjalnego zakończenia roku wysłuchać mogli wykładu filmoznawcy Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej na temat najbardziej znanych nagród filmowych, czyli Oskarów.
Przypomnijmy, że wykłady Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z własnej kieszeni dofinansowuje burmistrz Ryszard Spyra. W zakończonym właśnie roku akademickim przeznaczył na nie 2,5 tysiąca złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię