Porębscy seniorzy mają plan na 2019 rok. Zobaczcie, jaki!

0
489

Najpierw podsumowali jednak minione 365 dni. W sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie zrzeszające emerytów i rencistów Stowarzyszenie „Nestor” odbyło tradycyjne zebranie sprawozdawcze.

Co z tego, że mają już swoje lata? Co z tego, że harce młodości już im nie w głowie? Seniorzy z naszego miasta udowadniają, że mają jeszcze na tyle energii, by robić naprawdę wiele. Dowodzili tego między innymi 21 lutego, podczas zebrania sprawozdawczego Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie.

Karnawał, Dzień Kobiet i powitanie wiosny

Sprawozdanie za 2018 rok złożyła przewodnicząca Stowarzyszenia Halina Lipa, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej należało już do kompetencji Danuty Dobiech, z kolei preliminarz na 2019 rok przedstawiła wiceprzewodnicząca Krystyna Hamerlik.
Co na bieżący rok zaplanował porębski „Nestor”? Seniorzy w najbliższym czasie – bo już 1 marca – zorganizują tradycyjną zabawę karnawałową. Dziesięć dni później – 11 marca – uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w kwietniu zaś imprezę integracyjną pod hasłem „Powitanie Wiosny”.

Honorowy Członek Stowarzyszenia
Wśród zaproszonych gości obecny był burmistrz naszego miasta Ryszard Spyra, radny Rady Powiatu Karol Hadrych i dyrektor MOK Karolina Ostrowska. Na zakończenie spotkania Stowarzyszenie „Nestor” podjęto jednogłośnie uchwały m.in. o udzieleniu absolutorium, zatwierdzające sprawozdanie zarządu, sprawozdanie finansowe za 2018 rok oraz plan pracy na 2019 rok.
Miłym akcentem było nadanie tytułu Honorowego Członka Stowarzyszenia „Nestor” Karolowi Hadrychowi, muzykowi i opiekunowi dwóch odnoszących sukcesy porębskich zespołów muzycznych; „Sweet Voices” oraz „Studio Art”.

Promują zdrowy tryb życia
Przypomnijmy; Stowarzyszenie „Nestor” skupia emerytów i rencistów z naszego miasta. Czym się zajmuje? Celem Stowarzyszenia jest m.in. działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia porębskich seniorów, szczególnie tych najbardziej potrzebujących. Jego członkowie promują zdrowy tryb życia, działają na rzecz osób niepełnosprawnych, dodatkowo zaś organizują spotkania integracyjne dla osób starszych, upowszechniają sport i turystykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię