W Porębie powstanie żłobek. Budynek przy ul. Siewierskiej 44 ma nowego najemcę

0
1006

Pomyślne rozstrzygnięcie przetargu oraz podpisanie umowy o dzierżawę  budynku. To pierwsze kroki na drodze do utworzenia w Porębie żłobka. Nabór ruszy już w sierpniu.

Budynek główny o powierzchni użytkowej niemal 600 metrów kwadratowych, budynek gospodarczy z kotłownią o łącznej powierzchni ponad 110 metrów kwadratowych i działka z urządzonym już placem zabaw. Właśnie znalazł się nowy gospodarz na gminny majątek. 16 lutego miasto podpisało umowę na wynajem budynku przy ul. Siewierskiej. W charakterystycznym żółto-pomarańczowym gmachu powstanie żłobek.

Jak zapowiada Agnieszka Kowolik, nowa najemczyni, zanim opiekę znajdą tu pierwsze maluchy, budynek przejdzie proces adaptacji.
– Lipiec będzie miesiącem naboru podopiecznych, natomiast w sierpniu planujemy otwarcie placówki – zapowiada zwyciężczyni przetargu. Dodaje, że żłobek w Porębie rozpocznie działalność od utworzenia dwóch grup 8 osobowych. – Docelowo chciałabym otoczyć opieką czterdzieścioro dzieci – zdradza Kowolik.

Ma też dobrą wiadomość dla rodziców podopiecznych placówki. Chce przystąpić bowiem do  ministerialnego programu „Maluch plus”. – Pozwoli to na obniżenie kosztów ponoszonych przez rodziców aż o 400 zł. Będzie to możliwe dopiero od początku 2019 roku –  mówi nowa najemczyni budynku przy ul. Siewierskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię