Poręba zbuduje nowy wodociąg. Uzbroi osiedle „Na Stoku”

0
230

720 metrów na terenie osiedla „Na Stoku” oraz kolejne 720 metrów w ciągu ulicy Partyzantów. Nowy wodociąg i wymiana starego, awaryjnego wodociągu. To dwie ważne inwestycje, które już w przyszłym roku staną się rzeczywistością.

Dwa etapy inwestycji, oba realizowane w przyszłym roku. Tak wygląda plan budowy i wymiany wodociągu w okolicy osiedla „Na Stoku”. – Aktualnie cała inwestycja jest w fazie projektowej. Łącznie powstanie 1 440 metrów nowych rur – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Wyjaśnia, że jedna część inwestycji dotyczy wymiany starego wodociągu w ciągu ulicy Partyzantów. – Z racji stanu rur oraz ukształtowania terenu zdarzały się tu problemy z ciśnieniem wody. Po wymianie rur oraz zamontowaniu hydroforu, którego zadaniem będzie pompowanie wody, ciśnienie będzie już wystarczające – tłumaczy prezes porębskiej spółki.

Drugim, niezwykle ważnym elementem całej inwestycji, jest uzbrojenie w wodociąg działek osiedla „Na Stoku”. Przypomnijmy; teren został podzielony na kilkanaście działek budowlanych. 17 działek (po 1000 mkw. każda) przeznaczono pod zabudowę indywidualną. Działka o wielkości nieco ponad 8 700 mkw. oraz największa – licząca ponad 20 0000 mkw. – przewidziane są dla potencjalnych deweloperów.

Działki przy ul. Partyzantów to idealne miejsce do zamieszania. Od centrum Poręby dzieli je raptem 900 metrów, a znajdują się niedaleko lasu. Co ciekawe, przy dobrej widoczności z działek „Na stoku” widać Zamek w Ogrodzieńcu.

Poza budową wodociągu, przewidywane jest również doprowadzenie do nich gazu i prądu.
Szczegóły dotyczące inwestycji znaleźć można na www.osiedlenastoku.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię