Poręba zafundowała mieszkańcom 100 szczepionek na grypę

0
484
Poręba zafundowała mieszkańcom 100 szczepionek na grypę

Nie daj się grypie! Pod takim hasłem w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Porębie odbyła się bezpłatna akcja szczepienia przeciwko grypie. Wzięło w niej udział 101 mieszkańców, w tym 17 dzieci.

O tym, że warto wie każdy, kto choć raz zawczasu się zaszczepił. Profilaktyka przeciwko grypie jest bardzo ważna. Zwłaszcza w przypadku osób starszych, a także dzieci. Te grupy najdotkliwiej odczuwają przebieg i skutki chorobowe. Wirus, który atakuje układ oddechowy, może doprowadzić do powikłań takich jak: zapalenie płuc czy mięśnia sercowego.
– Tylko szczepienie może sprawić, że będziemy lepiej chronieni przed chorobą, która w najgorszym przypadku może nawet zagrażać życiu – podkreślają lekarze-specjaliści.

Zaszczepić można się było za darmo
Szczepionki przeciw grypie kosztują jednak swoje. By wspomóc mieszkańców, burmistrz Poręby Ryszard Spyra zdecydował się wygospodarować z miejskiej kasy pulę potrzebną na zakup aż sto szczepionek. Wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie 28 września zorganizowano wielką akcję szczepień. Chętni mogli skorzystać z niej w Samodzielnych Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Porębie. Tu czekały na nich bezpłatne szczepionki i personel medyczny.

101 pacjentów jest już bezpiecznych
– Każdy, kto się do nas zgłosił, został przebadany i zaszczepiony. Z tej formy profilaktyki zdrowotnej skorzystało 101 pacjentów, w tym 17 dzieci – informuje lek. med. Lidia Rok-Kasztalska, kierownik SPZOZ w Porębie.
– Składam podziękowanie panu burmistrzowi miasta za zakup szczepionek oraz pielęgniarkom, które poświęciły swój wolny czas przy ochronnym szczepieniu przeciwko grypie – dodaje kierująca placówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię