Poręba wybrała ławników

0
266
Legal law concept image gavel on book

W maju informowaliśmy o naborze na ławników. Dziś już wiadomo proces kwalifikacyjny pozytywnie przeszły dwie osoby z naszego miasta. Obie będą ławnikami w Sądzie Rejonowym w Zawierciu.

Kandydatury można było zgłaszać do 30 czerwca tego roku. Kto miał szansę zostać ławnikiem? Przepisy na kandydatów nakładają szereg wymagań. By zostać tzw. sędzią społecznym trzeba mieć ukończone 30 lat, ale nie przekraczać 70 lat. Kandydat musi być też obywatelem polskim, mieć co najmniej średnie wykształcenie, korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich, być zdrowym oraz posiadać czystą kartotekę karną. 

Te wymagania spełniły dwie osoby z naszego miasta. Marta Wcisło oraz Janusz Otręba będą reprezentować Porębę w Sądzie Rejonowym w Zawierciu. Pan Janusz został oddelegowany do orzekania w sprawach związanych z prawem pracy.

Warto zaznaczyć, że proces weryfikacji ławników jest dość skomplikowany. Kandydaturom wnikliwie przyglądali się porębscy radni oraz specjalnie powołany zespół do opiniowania w takich sprawach. 

Nazwiska, które pomyślnie przeszły ten proces, ostały następnie przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie potwierdzono, że kandydaci nie byli karani. 

Ławnikom z Poręby życzymy powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię