Poręba rozbłysła. W dodatku ekologicznie, bo dzięki…słońcu

0
148

Jeden z najważniejszych miejskich symboli – napis „Poręba” stojący na skwerze przy ul. Chopina – rozbłysł! I prezentuje się znakomicie.

Miastu towarzyszy od początku lat 80. O czym mowa? O sporej wielkości napisie na zielonym skwerze przy ul. Chopina. I choć białe litery w niebieskiej obręczy zdążył już nadgryźć ząb czasu, chyba nikt z mieszkańców nie wyobraża sobie skwerku bez tego symbolu.

– My również – podkreślają władze Poręby. I pokazują zmianę, jaka zaszła tutaj kilka dni temu.Widać ją przede wszystkim nocną porą. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie przy słynnym napisie zamontowało bowiem oświetlenie.

– Nie byle jakie – podkreśla Mariusz Grabarczyk, prezes MPWiK. Wyjaśnia, że lampy oświetlające napis napędzane są…energią odnawialną. – Tuż przy napisie stanął maszt z panelem solarnym – zaznacza Grabarczyk.

Przypomnijmy; napis „Poręba” to tak naprawdę logo Fabryki Urządzeń Mechanicznych izarazem ostatni ślad po wielkiej fabryce. „FUM Poręba” był jednym z największych producentów obrabiarek w Polsce. Napis pierwotnie miał być rodzajem szyldu reklamowego fabryki. Obecnie należy do Urzędu Miasta Poręba i pełni funkcję ozdobną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię