Poręba prawie jak zdrój. Mamy „źródełko”

0
520

W centrum miasta, tuż przed wejściem do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Porębie. To tutaj powstało pierwsze porębskie „źródełko”. Wystarczy odkręcić kranik i napić się czystej, świeżej wody.

Spragnieni? Teraz nie będzie trzeba biec już po butelkę wody do pobliskiego sklepu. Jeśli będziecie w centrum Poręby, skorzystać można ze „źródełka”, które stanęło przed budynkiem przy ul. Wojska Polskiego 20, czyli naszym ośrodkiem zdrowia.

Poznać można je po charakterystycznej Kropelce – maskotce Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Jej wizerunek ozdobił tablicę informacyjną z regulaminem korzystania ze „źródełka”. – Najpierw należy zapoznać się z instrukcją obsługi naszego nowego kranika z czystą, nadającą się bezpośrednio do picia wodą – zaznacza Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK. Dodaje: – By ze „źródełka” popłynęła woda, należy wciskać przycisk, odczekać chwilę, a później już pić do woli -.

MPWiK zapewnia, że „źródełko” jest bezpieczne. Sprawdził je i odebrał sanepid. Co więcej, woda co dwa tygodnie przechodzi konieczne badania. – Ostatnie „źródełko” przeszło 19 sierpnia – mówi prezes Grabarczyk. Apeluje jednocześnie, by dbać o nowość, która pojawiła się w Porębie (podobne kraniki mają też Katowice, w całym województwie jest to jednak rzadkość).

Ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających ze „źródełka” nie można myć tutaj rąk. Obowiązuje również zakaz prania ani używania jakichkolwiek detergentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię