Poręba pomoże rodzicom. Dzieci do szkoły i do przedszkola dojadą za darmo

0
1007
szkolny autobus

To bardzo dobra informacja dla zapracowanych rodziców. Poręba uruchamia bezpłatne dojazdy do Szkoły Podstawowej nr 1 i miejskiego przedszkola. Skorzystają z nich uczniowie mieszkający w dzielnicach: Krawce, Niwki, Dziechciarze i Krzemienda.

Wakacje się kończą. Oznacza to, że przygotowania do nowego roku szkolnego nabrały tempa. Rodzice kompletują już niezbędne pomoce szkolne. Pomocą rękę wyciągnęła do nich też nasza gmina.
– Uruchomiliśmy bezpłatne dojazdy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 (do SP nr 2 nie było takiej potrzeby) oraz miejskiego przedszkola – informuje Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Rodzice zaoszczędzą czas i pieniądze
Z takiej opcji skorzystać ma 23 dzieci z dzielnic najbardziej oddalonych od SP nr 1 oraz porębskiego przedszkola. Mowa tu o dzielnicy Krawce, skąd wyruszy wynajęty przez miasto bus, następnie przez dzielnice Niwki, Dziechciarze i Krzemiendę dojedzie do obu placówek. W swoją pierwszą rasę wyruszy już 4 września.
– Kursować będzie przez cały rok szkolny, odciążając tym samym rodziców. Zaoszczędzą nie tylko czas, ale też pieniądze, usługa jest bowiem bezpłatna – zaznacza burmistrz Spyra.

Firma przetestowana. Z pomyślnym skutkiem
To jednak nie koniec. Młodzi porębianie w trakcie transportu będą mieli zapewnioną opiekę osoby wykwalifikowanej, a bus odwiezie ich także do domów, po zakończonych zajęciach.
– Usługę pełnić będzie firma już przez nas sprawdzona, która aktualnie w Porębie zajmuje się transportem osób niepełnosprawnych. Firma jest bardzo otwarta i chętna do współpracy. Kierowca już zapowiedział, że w momencie poznania uczniów będzie się starał dowozić ich pod sam dom, nie zaś konkretnie wyznaczony przystanek – mówią porębscy urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię