Poręba pięknieje. Sprawdźcie sami!

0
451
zielen poreba

Przycinka zieleni, nowe ławki, a nawet oczko wodne. Poręba na wiosnę systematycznie pięknieje.

Choć zima mocno dała się wszystkim we znaki, natura szybko budzi się już do życia. Chcąc nieco jej pomóc, miasto zleciło prace przy zieleni. Skutek? Pięknieją miejskie alejki, zagajniki i skwery.

Oczko w nowej, lepszej wersji
Największą metamorfozę przeszedł skwer w samym centrum. Oczko wodne przy symbolicznym napisie „Poręba” – za sprawą nowego oświetlenia i burty z kamyczków – zyskało na urodzie. Wcześniej znikły stąd krzaki i samosiejki.
Pełną parą idą też prace przy nowych alejkach spacerowych, z kolei przy Miejskim Ośrodku Kultury pojawiła się nowa ławka. Teraz podczas dłuższego spaceru, będzie można wygodnie spocząć.

Poręba obchodzi Dzień Ziemi
Kwiecień to ważny dzień dla przyrody. Urząd Miasta w Porębie przypomina, że 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku obchody odbywać się będą pod hasłem walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. – Włącza się do nich i nasza gmina. 20 kwietnia w godzinach od 9 do 11 zapraszamy przed BOK MPWiK, przy ul. Chopina 1 – przypominają urzędnicy.
Co będzie się tu działo? Miasto przygotowało wiele niespodzianek. Wystarczy przynieść posegregowane w workach odpady – plastik, szkło, papier, a będzie można odebrać darmowe sadzonki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię