Poręba o nich pamięta! Zasłużonym dla ojczyzny burmistrz podziękował

0
360

Symbolicznie. Za pośrednictwem czerwonej róży, z listem gratulacyjnym i okolicznościowym albumem w ręku. W taki sposób – uhonorowaniem walczących o odzyskanie niepodległości Polski – zakończono w Porębie obchody 100-lecia „Niepodległej”.

Było naprawdę patriotycznie. 29 listopada, na zakończenie porębskich obchodów przypadającego w tym roku stulecia odzyskania niepodległości, Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury zaprosili najbardziej zasłużonych dla Poręby m.in. kombatantów, byłych więźniów obozów koncentracyjnych, związkowców Solidarności, potomków walczących o odzyskanie niepodległości, nauczycieli i strażaków.

Symboliczne kwiaty i pamiątkowe albumy
Podczas uroczystości burmistrz Poręby Ryszard Spyra podziękował zebranym na ich wkład w wolną Polskę. W symbolicznym geście zasłużonym wręczył czerwone róże, listy gratulacyjne i okolicznościowe albumy. Niespodziankę dla gości przygotowali również uczniowie i pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie. Na warsztat wzięli fragment „Pana Tadeusza” – naszej epopei narodowej – i zgrabnie wystawili go na deskach w MOK-u.

Młodzi aktorzy w strojach wzorowanych na tych z XIX wieku
Młodzi aktorzy na scenie pojawili się w strojach wzorowanych na tych z epoki. Były także prezentacje multimedialne, które przygotowały mgr Beata Kubicz i mgr Marta Wilczyńska. Reżyserkami spektaklu zostały mgr Jadwiga Karcz i mgr Magdalena Mysur. Jak na prawdziwy teatr przystało, nie zabrakło także wyjątkowej oprawy muzycznej. Tę część widowiska wzięła na swoje barki mgr Katarzyna Kołton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię