Poręba z klasą żegna zmotoryzowanych

0
615
witacze

„Żegnamy!” – widnieje na szarej tablicy, która stanęła przy ul. Baśniowej. – W taki sposób podkreślić chcemy naszą gościnność – mówi włodarz Poręby Ryszard Spyra.

Ci, którzy mieli już okazję zobaczyć tablice (póki co dwie), mówią wprost: są bardzo estetyczne, a sam pomysł bardzo dobry! Bo choć nie najnowszy – w tzw. witacze wyposażone są już śląskie i zagłębiowskie miasta – w Porębie stanęły właśnie pierwsze tablice z takim przeznaczeniem.

Są szaro-żółte, by było je widać z daleka. Jedna – informuje o godzinach urzędowania UM w Porębie (stoi na skwerku przy ul. Dworcowej 1), druga zaś wita i żegna zmotoryzowanych jadących ulicą Baśniową. – W planie jest jeszcze trzecia i ostatnia tablica tego typu. Stanąć ma przy ul. Myśliwskiej, jesteśmy jednak w trakcie dogrywania szczegółów dotyczących jej dokładnej lokalizacji z Powiatowym Urzędem Dróg w Zawierciu – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, które zajęło się montażem witaczy.

Na tablicach jest logo Poręby, a dodatkowo flagi naszych miast partnerskich. Przypomnijmy; są nimi miasto Wynnyki, które leży na Ukrainie oraz węgierski Kistelek. – Poręba to niezwykle gościnne miasto. Przy pomocy „witaczy” chcieliśmy to podkreślić – mówi burmistrz Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię