Poręba z dumą reprezentowana na paradzie w stolicy

0
478
Europa ma znaczenie

„Europa ma znaczenie” – było hasłem przewodnim tegorocznej warszawskiej Parady Schumana. Wybrali się na nią uczniowie z porębskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Dumnie reprezentowali nasze miasto.

Czym jest Parada Schumana? To duże europejskie święto poświęcone pamięci Roberta Schumana – dwukrotnego premiera Francji i jednego z ojców Unii Europejskiej, Rady Europy oraz NATO. Paradę od 1999 roku organizuje jedna z proeuropejskich fundacji. Święto wypada w pierwszą sobotę po 9 maja, czyli po tzw. Dniu Europy. W tym roku parada miała miejsce 12 maja.

W identycznych koszulkach z banerem z logo Poręby
Na paradę wybrali się przedstawiciele naszego miasta. Konkretnie rzecz ujmując – uczniowie z porębskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Do Warszawy pojechali pod opieką dwóch nauczycielek: Anny Klich i Marty Gocyły.
– Było warto – mówią teraz jej uczestnicy. W koszulkach z logo szkoły i miasta, flagami Unii Europejskiej oraz banerem z logo Poręby, dumnie przemaszerowali ulicami Warszawy.

Już chcą wrócić na paradę i do Miasteczka Schumana
Sama parada to jednak nie wszystko. Po powrocie na Krakowskie Przedmieście, nasza młodzież mogła pogłębić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz wziąć udział w różnych grach i zabawach w tak zwanym Miasteczku Schumana. – W tym roku hasło przewodnie marszu brzmiało „Europa ma znaczenie”. Szczególną uwagę zwrócono na prawa człowieka, Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego oraz obchody 100-lecia Niepodległej Polski – zaznaczają uczestnicy wycieczki. Nie ukrywają, że za rok chcą wyjazd powtórzyć.

Szkoła dziękuje sponsorom wyprawy: burmistrzowi Poręby Ryszardowi Spyrze, Stowarzyszeniu „Dwójka z Górki” oraz firmom: F.H. Rembud Plus, Silcomp, Silesia Bank i P.P.H. Probud.
– Wsparli naszą wyprawę zarówno finansowo jak i logistycznie – zaznaczają w SP nr 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię