Poręba czeka na bociany. Przytulne gniazdko już jest!

0
259

Jest symbolem szczęścia, oznaką pojawienia się w rodzinie nowego członka, a także jednym z pierwszych zwiastunów wiosny. Miejmy nadzieję, że już wkrótce w Porębie pojawi się bocian. Przytulne gniazdko dla całej bocianiej familii już czeka.

Na wysokim, kilkumetrowym słupie, ze starannie splecionych gałązek, w otoczeniu przyrody. Bocianie „M1” powstało kilkanaście dni temu na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, tuż obok naszego stawu. – W jego budowę włożyliśmy wiele pracy – przyznają pracownicy spółki miejskiej.

Gniazdko w ekologicznym stylu
Co ciekawe; bocianie mieszkanko jest bardzo ekologiczne. – Wykorzystaliśmy materiały z odzysku. Na przykład metalowy słup, na którym stanęło gniazdo, to dawna rura wodociągowa. Mogła trafić na złom, a dostała drugie życie – podkreśla Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK. Dodaje, że ekipa stanęła na wysokości zadania, teraz wszyscy oczekują na przybycie bocianów.

Nowość na bazie MPWiK
To jednak nie koniec ekologicznych przedsięwzięć spółki. Lada chwila na terenie bazy MPWiK gotowa będzie też eko-chatka. Co to takiego? – To nowy PSZOK, czyli miejsce zbiórki odpadów posegregowanych – wyjaśniają inicjatorzy takiego przedsięwzięcia. Dodają, że na terenie spółki pojawią się też nowe, estetyczne boksy na śmieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię