Poręba chce być czysta. Pojawią się wybiegi dla psów

0
401
Poręba chce być czysta. Pojawią się wybiegi dla psów

Psie pozostałości to odwieczny problem wielu śląskich miast. Poręba chce z nim walczyć. W jaki sposób? Przy pomocy specjalnych stref przeznaczonych dla czworonogów.

Wybiegi dla psów – bo właśnie o takim rozwiązaniu mowa – będą specjalnymi strefami dla czworonogów i ich właścicieli.
– W takich miejscach będzie można swobodnie pospacerować – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Wyjaśnia jednak, że podstawową ideą stworzenia wybiegów (początkowo wyznaczone mają być dwa takie miejsca) jest kwestia czystości. – Wiele miast walczy z problemem niesprzątania po psach. Na terenie wybiegów pojawią się specjalne kosze na psie odchody, co mam nadzieję problem ograniczy – podkreśla włodarz Poręby.

Jak wygląda taki wybieg dla psów, zobaczyć można już z wielu miastach naszego województwa. Mają je m.in. Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Sosnowiec. Wyposażone są nie tylko w kosze na psie kupy, ale także tory przeszkód dla naszych milusińskich.
– Wstęp do takiej strefy będzie oczywiście całodobowy i bezpłatny – podkreśla porębski urząd miasta.

Strefy zlokalizowane mają być w pobliżu osiedli, miejsc, gdzie czworonogów jest dużo.

Zachęcamy mieszkańców do wyrażania swojego zdania na temat takiej inwestycji. Apelujemy również o wskazywanie lokalizacji dla wybiegów. Swoje propozycje wysyłać można na adres: czystaporeba@umporeba.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię