Poręba angażuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

0
613
Młodzi porębianie wzięli udział w Spartakiadzie. Kto pobiegł najszybciej?

Była już m.in. Spartakiada, przegląd piosenki patriotycznej i gra terenowa. Wszystko w ramach hucznie obchodzonego w całym kraju 100-lecia odzyskania niepodległości. Poręba chętnie angażuje się w tę inicjatywę. Co jeszcze przed nami?

Dzień 11 listopada to wyjątkowa kartka w polskim kalendarzu. Tego dnia, w 1918 roku Polska odzyskała swoją niepodległość. W wyniku rozstrzygnięć pierwszej wojny światowej, upadku potęg zaborczych i własnych działań po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. W tym roku mija sto lat od tego ważnego wydarzenia. Z okazji rocznicy wiele gmin w naszym kraju organizuje własne obchody tego święta. W Porębie ich nie brakuje.

Gra w terenie, ręcznie zrobiona flaga i konkurs recytatorski
Była już m.in. Miejska Spartakiada Dzieci i Młodzieży, którą pod koniec roku szkolnego zorganizowano na porębskim stadionie. Była też m.in. gra terenowa zorganizowana przez Zespół Szkół w Porębie i Miejski Ośrodek Kultury. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego własnoręcznie stworzyli kilkadziesiąt kotylionów i flag, które rozdawali później mieszkańcom Poręby. Z kolei ci najmłodsi mieszkańcy – nasze przedszkolaki – wzięły udział w wyjątkowym konkursie recytatorskim. Tematem była oczywiście miłość do ojczyzny. Co jeszcze przed nami?

Spotkanie z żołnierzami i wielki przemarsz bębniarzy
Wydarzenia związane z obchodami 100-lecia Niepodległej zaplanowano do końca roku. Na 7 września zaplanowano m.in. VII Jesienny Koncert w cieniu Wieży Gichtowej, wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego w ramach Akademii rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 czy ognisko harcerskie dla wszystkich mieszkańców (14 września). W październiku będzie można wziąć udział w Biegu Papieskim, a 11 listopada przez nasze miasto przemaszerują… bębniarze.
Szczegółową rozpiskę wydarzeń związanych z obchodami znajdziecie poniżej. Nad realizacją imprez czuwa Miejski Komitet Organizacyjny Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię