Policja przejęła miejski monitoring

0
922
Policja przejęła miejski monitoring

Ci, którzy łamią prawo, muszą liczyć się z karą. Na straży bezpieczeństwa mieszkańców 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, stoi 16 kamer miejskiego monitoringu. Teraz unowocześniony system oficjalnie przejął porębski posterunek policji.

Nie tylko rozstrzyganie spraw wiązanych z wykroczeniami i przestępstwami karnymi. Miejski monitoring służy również zabezpieczaniu imprez sportowych i kulturalnych. Jest niezwykle pomocny do szybkiej oceny sytuacji na ulicach i skrzyżowaniach. Czujne oko kamery nieraz uratowało komuś życie, nieraz pozwoliło gdzieś dojechać szybciej i sprawniej.
– Doskonale zdajemy sobie sprawę z konieczności posiadania i rozwijania monitoringu w naszym mieście. Teraz stawiamy kolejny krok. Unowocześniliśmy system i przekazujemy go policji w Porębie – mówił burmistrz Ryszard Spyra.

Wszystko widać jak na dłoni
Oficjalne przekazanie nastąpiło we wtorek 4 września. Teraz bezpośrednią obsługą kamer zajmie się już nie spółka miejska, lecz funkcjonariusze. Centrum monitoringu znajduje się w siedzibie Posterunku Policji w Porębie przy ul. Chopina. Baczenie na sytuację w mieście ma 16 punktów kamerowych.
– Są to kamery o odpowiedniej czułości, obudowach przystosowanych do warunków zewnętrznych, z system zapisu z odpowiednimi odstępami czasowymi pomiędzy rejestrowanymi klatkami – mówią przedstawiciele spółki Drago Service, która na zlecenie miasta modernizowała miejski monitoring. System jest tak nowoczesny, że bez problemu odczytać można np. tablice rejestracyjne przejeżdżających ulicami Poręby samochodów. – Wszystko widać jak na dłoni – podkreślają mundurowi.

Działa już sama obecność kamery działa
To jednak nie wszystko. Monitoring w Porębie powstał na bazie stacjonarnych oraz obrotowych kamer IP firmy Dahua oraz urządzeń służących do transmisji bezprzewodowej. W procesie projektowania całego systemu doprecyzowane zostało, które z kamer powinny służyć do identyfikacji czy rozpoznawania osób, a które do stwierdzenia obecności. Skutek ma być taki, że system będzie wyjątkowo skuteczny.
– Nasz monitoring z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa w mieście. Już sama obecność kamery może działać jako ostrzeżenie, że ewentualny czyn niezgodny z prawem zostanie zarejestrowany, a jego sprawcę może spotkać kara – podkreśla burmistrz Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię